V zimě, v létě…

Mnich u hranic

Mnich u hranic

Víte, že u nás máme taky Kanadu? A víte, že mnich nebydlí jenom v klášteře, ale najdete ho i v jižních Čechách? A jestlipak víte, že „grázl“ byl opravdový člověk? Pojďte se se mnou vydat do krajiny plné rybníků, stezek podél hranic a zaniklých vesnic. Novobystřicko se na vás těší!

číst více
Zelená hora – kopec, ne zámek!

Zelená hora – kopec, ne zámek!

Víte co mají společného památka zapsaná na seznamu UNESCO, Martin Koukal, Lochneska a továrna na zpracování kovů? Město na pomezí Čech a Moravy. Konkrétně Žďár nad Sázavou. Je na Vysočině a místní krajina je opravdu úžasná. Takže kromě toho, že si tu můžete prohlédnout jeden z architektonických skvostů, který má na svědomí Jan Blažej Santini-Aichel, tak je tu i skvělá možnost výletů. A jeden jsem pro vás připravila i já.

číst více
Kde se u nás nejlíp žije? V Říčanech!

Kde se u nás nejlíp žije? V Říčanech!

Jestlipak víte, v jakém městě kousek od Prahy byly v jeden čas 4 koupaliště? A které město má 175 ha lesů, takže se tu můžete vydat i na docela dlouhý výlet? A jaké je největší město na světě, které začíná písmenem Ř? Vezmu vás do prvorepublikové destinace č.1 pro pronájem letního bytu a zároveň do města, které bylo v posledních čtyřech letech vyhlášeno městem, kde se nejlépe žije. Říčany čekají!

číst více
Statek nebo park? Obojí!

Statek nebo park? Obojí!

Víte, kde můžete najít na jednom místě sfingu, chrám „Přátel venkova a zahrad“ nebo Mločí most? A zároveň se přitom podívat na zámek nebo třeba projet v koňském sedle? Já vám to prozradím – všechny tyhle krásy na jednom místě nabízí zámek a jeho zámecký park ve Veltrusech. Tak si ho pojďte projít!

číst více
Lázeňské Hlinsko a Betlém

Lázeňské Hlinsko a Betlém

Na severozápadním okraji Českomoravské vrchoviny, jinak také známé jako Vysočina, je městečko Hlinsko. Na to jak je malé, je docela proslavené. Je to rodiště české značky ETA, také tu je slavná česká mlékárna Tatra. Ale víte, že jsou tu i lázně? A taky Betlém? Na obě tahle místa vás vezmu. Uvidíte, že lázně můžou vzniknout v kádi od sudu a že Betlém nejsou jen Vánoce.

číst více
Nad Svatojánskými proudy

Nad Svatojánskými proudy

Když slyším o Svatojánských proudech, vždycky si hned vzpomenu na staré černobílé fotky vorařů, kteří proplouvají mohutnými peřejemi. Tak tomu dřív i bývalo. Ale teď Svatojánské proudy nehučí, je to poklidná součást štěchovické vodní nádrže. Ta tu vznikla v roce 1943 a tím byl určen definitivní konec plavení dřeva po Vltavě. Ale meandry, které tu řeka vytváří, tu zůstaly a já vás vezmu se na ně mrknout. Pěkně shora.

číst více
Znáte Kamínek?

Znáte Kamínek?

Tentokrát to nebude o obrázkových kamíncích, které můžete potkat kdekoli v přírodě. Tenhle Kamínek je úplně jiný. Co byste řekli na pohled na krajinu skrz televizní obrazovku? A co takhle děsuplná historka o utopencích? Tenhle Kamínek je ve středních Čechách, hned za Prahou. Takže vzhůru do Zlatníků!

číst více
Karlštejn z jiné perspektivy

Karlštejn z jiné perspektivy

Ti z vás, co už na Karlštejně byli, se asi podiví. Co tady, na webu o tipech na zajímavé a nevšední výlety, dělá Karlštejn? Tam je spousta lidí a nezáživná cesta od parkoviště ke hradu, olemovaná předraženými hospodami. Ale já vám chci Karlštejn ukázat z jiného pohledu. Toho, který uvidíte jen když se kolem Karlštejna pěkně projdete.

číst více
Skanzen v Polabí

Skanzen v Polabí

Chcete vědět recept na prima sobotu? Což takhle vyrazit na krátký výlet, který zakončíte něčím zvláštním. Nejlepší je následující trojkombinace –  projděte se hodinku a půl venku, objevte něco z historie vesnice v Polabí a nezapomeňte se při tom bavit! Zábavu vám zajistí nejen zpívání pochodových písní, ale třeba i hra pro zvídavé výletníky, nejlépe věnovaná lesu. A kamže by to mělo být? No přeci do Přerova nad Labem, je tady Polabské národopisné muzeum, což je skanzen pod širým nebem.

číst více

Nové výlety rovnou
do e-mailu

Dám vám vědět vždy, když nasbírám zase pár nových tipů.

5 + 6 =

Tato stránka využívá pouze funkční cookies. Jiné typy cookies (marketingové, analytické, preferenční) nevyužíváme.